לקבלת הצעת מחיר בשבילכם מלאו את הפרטים הבאים

פותח מסעדה? טיפים לקניינות נכונה יותר

פותח מסעדה? טיפים לקניינות נכונה יותר

סופרנובה מציעה מספר טיפים לקניינות נכונה וחיסכון כספי לעסק המתחיל:

  1. לערוך השוואה של מחירי נטו – חשוב להתמקד בהשוואת מחירים אך ורק במחיר הנטו. כל מספר אחר כגון מחיר מחירון, אחוזי הנחה וכדומה הם דרכים שונות של ספקים להסיט את תשומת הלב ממחיר הקנייה האמיתי, שהוא המחיר שיתבטא אח"כ בהוצאות השוטפות על הפריט או שירות.
  2. מומלץ לא לסגור הנחה קבועה גורפת למספר פריטים. הרוגע בו קיימת הנחה קבועה גבוהה מכניס לשאננות שמפסיקים בעקבותיה את בדיקת המחירים אצל הספקים המתחרים וכך, הספק יכול לעלות את המחיר הגולמי ללא ידיעתכם.  ככל שההנחה גבוהה יותר, כך ככל הנראה שהמחיר הגולמי גבוה מכפי שהוא יכל להיות במידה ולא הייתה הנחה "גדולה". למעשה, להנחה קבועה יש משמעות הניתנת למדידה אך ורק בשוק בו כל הספקים מוכרים בדיוק את אותם המוצרים, מאותם יצרנים ולכולם יש בדיוק את אותו המחירון.
  3. בחרו את המלחמות שלכם – חשוב וכדאי להתעקש ולהילחם על הורדת מחירים עבור פריטים מהם תרכשו כמויות גדולות כגון צלחות עריכה, כוס יין ראשית וכדומה. כל שיפור במחיר פריטים כאלה יצטבר לחיסכון שיורגש בסכומי החשבוניות. במידה ותעבדו קשה על משא ומתן על מחירי פריטים שהכמות מהם קטנה (לדוגמא סלסלאות לחם שקונים בד"כ לפתיחת מסעדה כמספר השולחנות בערך), ההצלחה שלכם בהורדת מחירים עלולה להתבטא בסוף בסכום כסף זניח מתוך הקנייה הכוללת.
  4. תחרות טובה לעסק שלכם – מומלץ לעבוד עם מספר ספקים שונים ולא לרכז את הרכישות במקום אחד. הסיבה העיקרית לכך היא שתחרות בין ספקים מורידה אוטומטית את רמת המחירים שיציעו לכם. בנוסף לכך, יש לספקים יותר תמריץ לספק שירות מהיר ואיכותי כשידוע שהם תמיד עומדים להשוואה מול ספקים מתחרים.
  5. לא בלעדי – ספק שלוחץ על חתימת הסכם בלעדיות עם לקוח רוצה למנוע מהלקוח את האפשרות להכיר את ההיצע בשוק. כלקוחות, כשאתם חותמים על הסכמי בלעדיות של ספק, אתם נותנים לו כוח להחליט עבורכם (בתחום הספציפי שלו) מהי רמת המוצר שתקבלו ומה רמת המחירים שתשלמו. ככל שספק יותר בטוח במוצר והשירות שהוא מציע, ובתחרותיות המחירים שלו,  כך פוחת הסיכוי שבכלל יעלה מול לקוחות את מושג הבלעדיות מסיבה פשוטה שמוצר 'טוב' הוא בעיקר טוב בהשוואה למוצרים מתחרים.

עוד מידע בנושא...

מלאו את הפרטים הבאים

ונחזור אליכם הקדם


אני מאשר לקבל עדכונים מסופרנובה: